СТАРОБЕШЕВСКИЙ РАЙОННЫЙ СОВЕТ 

Четверг, 2024-03-28, 4:09 PM
Каталог файлов Главная События О районе Контакты Регистрация Вход
Меню сайта
Категории
Форма входа
Поиск
Погода в Украине
Старобешево
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Файлы » Державна податкова інспекція » Державна податкова інспекція у Старобешівському районі

Автономний преференційний торговий режим ЄС для України
[ Скачать с сервера (34.0 Kb) ] 2014-06-21, 10:59 PM

Автономний преференційний торговий режим ЄС для України

 

21 березня 2014 року під час саміту ЄС було підписано політичні положення Угоди про асоціацію між Україною та ЄС (Преамбула, Стаття 1, Розділи І, ІІ та VII). З української сторони політичні положення Угоди про асоціацію підписав Прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк. Зі сторони Європейського Союзу - керівництво інституцій ЄС та глави держав або урядів 28 держав-членів ЄС.

Підписання економічної частини Угоди планується орієнтовно в червні-липні 2014 року. Водночас, відповідно до заяви Європейської Комісії від 11.03.2014 Європейський Союз в односторонньому порядку надав Україні автономні торговельні преференції. Метою зазначених заходів є одностороннє зменшення або скасування митних тарифів ЄС на товари, що походять з України.

Застосування автономних торговельних преференцій розпочалося 23 квітня 2014 р. та триватиме до 1 листопада 2014 року. До листопада 2014 р. cторони планують, що решта положень Угоди будуть підписані, здійснено всі необхідні внутрішні процедури та розпочнеться застосування торговельних положень Угоди.

Встановлення автономного преференційного торгового режиму (далі – АПТР) регламентується Регламентом Європейського Парламенту та Ради №374/2014 від 16.04.2014 щодо скорочення або скасування митних тарифів на товари, що походять з України (неофіційний переклад - додаток 1).

За основу введення АПТР взято домовленості щодо лібералізації доступу до ринку ЄС в рамках Угоди про асоціацію, зокрема, графік скасування увізних мит ЄС та домовленості щодо обсягів тарифних квот. При цьому, не зважаючи на те,що діятиме АПТР впродовж лише 6 місяців, обсяги тарифних квот залишаються на тому ж рівні, як визначено положеннями Угоди про асоціацію (див. Регламент Європейського Парламенту та Ради стосовно скорочення або скасування митних тарифів на товари, що походять з України та додаток 2 до нього).

 

Ставки увізного мита ЄС

Починаючи з моменту введення АПТР ставки увізного мита ЄС встановлюються на рівні, який має діяти в перший рік після запровадження вільної торгівлі між Україною та ЄС                (додаток 21).

У додатку наведено коди товарів (колонка 1) та їх текстовий опис (колонка 2), діючі ставки увізного мита ЄС (колонка 3), а також кількість років за яку згідно домовленостей ставка увізного мита ЄС має бути скасовано до рівня нуль відсотків (колонка 4). Детальну інформацію щодо ставок увізного мита ЄС на продукцію походженням з України під час дії АПТР можна отримати скориставшись інтернет ресурсом Export Helpdesk (exporthelp.europa.eu) розділом My export.

 Переговори між Україною та ЄС завершені у 2011 році. Графіки скасування увізних мит ЄС зафіксовано на базі митного тарифу, побудованого на основі Гармонізованої системи опису та кодування товарів (далі – ГС) версії 2007 року. З 1 січня 2012 року у ЄС введено в дію митний тариф побудований на ГС версії 2012 року. Тому між кодами графіку скасування увізних мит та кодами діючого митного тарифу ЄС можуть бути відмінності.

Тарифні квоти

Запровадження тарифних квот означає, що окремі українські товари будуть постачатись до ЄС у певних обсягах без справляння увізних мит. При цьому мова йде не про обмеження обсягів імпорту, а лише про те, що імпорт зазначених товарів понад визначений обсяг підпадатиме під загальний режим імпорту, тобто оподатковуватиметься за тими ж умовами які діють для України сьогодні. Обсяги тарифних квот, які діятимуть впродовж АПТР, коди товарів, які підпадають під тарифні квоти, ставки увізних мит в межах квоти та поза межами квоти наведено у додатках 3, 4.

Правила адміністрування тарифних квот регламентуються положеннями статті 3 “Доступ в рамках тарифних квот” Регламенту ЄС №374/2014. Адміністрування тарифних квот ЄС здійснюватиметься відповідно до статей 308а, 308b і 308c Регламенту (ЄЕС) № 2454/93, що встановлює правила для реалізації Митного кодексу Співтовариства (додаток 5), та статті 184 Регламенту (ЄС) № 1308/2013 (додаток 6).

 Принцип адміністрування тарифних квот  “перший прийшов – перший обслуговується” Адміністрування тарифних квот, визначених у додатку 3 Регламенту ЄС,здійснюватиметься Генеральним директоратом з питань оподаткування Європейської Комісії на основі принципу “перший прийшов – перший обслуговується” незалежно від місця ввезення товарів до ЄС. Правові положення, що визначають порядок управління цими тарифними квотами, містяться у статтях 308а, 308b і 308с Регламенту №2454/93. Інформація про поточні залишки тарифних квот, які управляються на основі принципу “перший прийшов - перший обслуговується”, доступна в режимі он-лайн на відповідному порталі Служби підтримки експорту (http://ec.europa.eu/taxation_customs/dds2/taric/quota_consultation.jsp?Lang=en) База даних для тарифних квот на веб-сайті EUROPA відображає баланс по кожній тарифній квоті, які застосовують у даному році, а також минулого року. Сайт також містить деякі інші важливі відомості, зокрема, дату вичерпання конкретної тарифної квоти. Ця інформація постійно змінюється в результаті щоденних операцій. Інформація про веб-сайт EUROPA коригується ввечері кожного робочого дня і, отже, є актуальною на цей момент. Вона залишається на веб-сайті незмінною до вечора наступного робочого дня.

 система імпортних ліцензій

Тарифні квоти, визначені у додатку 4 Регламенту ЄС, віднесено до компетенції Генерального директорату ЄК відповідального за сільське господарство і розвиток сільських районів і їх адміністрування, здійснюватимуться через систему імпортних ліцензій. Різні регламенти ЄС містяться конкретніположення щодо управління тарифними квотами (в цьому випадку будуть використовуватись положення статті 184 Регламенту (ЄС) № 1308/2013).

 Правила походження товарів

 Підставою для застосування до товарів торговельних преференцій має стати сертифікат походження EUR.1. При цьому, діятимуть правила походження товарів відповідно до Регламенту ЄК № 2454/93, яким введено в дію імплементаційні положення Митного кодексу ЄС (Регламент Ради № 2913/92). З моменту початку тимчасового застосування торговельних положень Угоди про асоціацію будуть введені в дію правила походження товарів, які передбачені Угодою. Протягом дії преференційного режиму сертифікати походження EUR.1 будуть видаватися ТПП України та її регіональними підрозділами.

На період дії АПТР ЄС залишає також можливість використання режиму GSP, який діє сьогодні для України та для використання якого необхідно отримати сертифікат форми А. Відповідні сертифікати наразі видає ТПП України. Таким чином, за українськими експортерами залишається право вирішувати в рамках якого режиму здійснювати експорт до ЄС: АПТР або GSP. 

 

Категория: Державна податкова інспекція у Старобешівському районі | Добавил: stbrada
Просмотров: 360 | Загрузок: 21 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]