СТАРОБЕШЕВСКИЙ РАЙОННЫЙ СОВЕТ 

Воскресенье, 2018-02-25, 7:51 AM
Каталог файлов Главная События О районе Контакты Регистрация Вход
Меню сайта
Категории
Форма входа
Поиск
Погода в Украине
Старобешево
Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

Главная » Файлы » Державна податкова інспекція » Державна податкова інспекція у Старобешівському районі

Законодавчі норми при веденні касових операцій.
[ Скачать с сервера (28.5Kb) ] 2014-04-15, 11:53 PM

Законодавчі норми при веденні касових операцій.

 

ДПІ у Старобешівському районі ГУ Міндоходів у Донецькій області нагадує, що відповідно до норм Цивільного кодексу України розрахунки між юридичними особами, а також розрахунки за участю фізичних осіб, пов’язані із здійснення ними підприємницької діяльності, здійснюються у безготівковій формі. Якщо інше не встановлено Законом, то розрахунки між згаданими особами можуть здійснюватися і готівкою.

При здійсненні безготівкових розрахунків допускаються розрахунки із застосуванням платіжних доручень, акредитивів, розрахункових чеків, розрахунки за інкасо, а також інші розрахунки, передбачені законом, банківськими правилами та звичаями ділового обороту (стаття 1088 Цивільного кодексу).

Разом з тим, Національним банком України встановлено граничні суми розрахунків готівкою для фізичних та юридичних осіб – підприємців.

Так, Постановою Правління НБУ від 06.06.2013 року № 210 «Пров становлення граничної суми розрахунків готівкою» (далі-Постанова № 210) встановлено такі обмеження щодо готівкових розрахунків протягом дня:

- для підприємств (підприємців) між собою протягом одного дня в розмірі 10000 гривень;

-​ для фізичної особи з підприємством (підприємцем) протягом одного дня в розмірі за товари (роботи, послуги) у розмірі 150000 гривень;

-​ для фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, у розмірі 150000 гривень.

Фізичні особи мають право здійснювати розрахунки на суму, яка перевищує 150 000 грн., шляхом перерахування коштів з поточного рахунку на поточний рахунок, внесення та/або перерахування коштів на поточні рахунки ( у тому числі у депозит нотаріуса на окремий поточний рахунок у національній валюті).

Таким чином обмеження готівкових розрахунків поширюються як на ситуації внесення готівки громадянами у касу підприємств (підприємців), так і на випадки виплати підприємствами (підприємцями) готівкових коштів громадянам.

Разом з тим, обмеження не поширюються на розрахунки підприємств (підприємців) з бюджетами та державними цільовими фондами; на добровільні пожертвування та благодійну допомогу; використання коштів, виданих на відрядження.

Слід зазначити, у разі здійснення суб’єктами господарювання розрахунків готівкою понад встановлену граничну суму, такі платники притягуються до відповідальності згідно Кодексу про адміністративні правопорушення.

Так, відповідно до статті 163.15 Кодексу про адміністративні правопорушення зазначені порушення тягнуть за собою накладення штрафу на фізичну особу-підприємця від 100 до 200 нмдг (1700-3400 грн.). Якщо ж особа протягом року вже притягалася до адміністративної відповідальності за таке ж порушення розмір штрафу значно зростає – від 500 до 1000 нмдг (8500-17000 грн.).

Зазначена інформація повідомляється у листі Міністерства доходів і зборів України від 24.03.2014 р. № 6684/7/99-99-17-01-01-17.

Категория: Державна податкова інспекція у Старобешівському районі | Добавил: stbrada
Просмотров: 99 | Загрузок: 13 | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]